W naszych gabinetach wspiera Cię zespół lekarzy, dietetyków, diet coachów oraz fizjoterapeutów z wieloletnim stażem zawodowym. Każdy z naszych ekspertów ma wykształcenie kierunkowe, a także wciąż poszerza swoje kompetencje oraz regularnie dokształca się podczas specjalistycznych kursów i szkoleń. W razie potrzeby współpracujemy również z lekarzami i psychologami mającymi duże doświadczenie w swoich dziedzinach.
Pragniemy skutecznie zadbać o Twoje zdrowie, kondycję i samopoczucie. W swojej pracy zwracamy więc szczególną uwagę na holistyczne podejście do zdrowia. Wierzymy, że tylko takie podejście pozwala osiągnąć zamierzony rezultat i utrzymać go przez długi czas.
Dietetycy
Dietetycy Centrum Leczenia Otyłości Grupa Medyczna specjalizują się w prowadzeniu procesów redukcji wagi i dietoterapii. Pomagają pacjentom cierpiącym na niedowagę, nadwagę, otyłość oraz choroby dietozależne. Udzielają wsparcia osobom przed i po operacjach bariatrycznych. Konsultują również osoby zdrowe, którym zależy na dobrych nawykach żywieniowych, np. kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Diet coachowie
Diet coachowie z gabinetów Centrum Leczenia Otyłości Grupa Medyczna pomagają pacjentom lepiej poznać siebie przez słuchanie i rozumienie własnego organizmu. Pracują nad modyfikacją zachowań i nawyków, ale także pomagają uporać się z emocjami i stresem towarzyszącymi wprowadzaniu zmian. Wspólnie z pacjentami pracują nad pogłębianiem motywacji oraz przezwyciężaniem barier na drodze do sukcesu.
Fizjoterapeuci
Fizjoterapeuci są ważną grupą ekspertów pracujących w naszym gabinecie. Podejmują się oni zdiagnozowania problemów związanych z układem ruchu, który ulega uszkodzeniu w przypadku niedowagi, nadwagi lub otyłości. Po diagnozie opracowują kompleksowy program terapeutyczny dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz realizują zabiegi z zakresu fizjoterapii.
Mgr Ewa Gajko
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dietetyka. Leczeniem żywieniowym zajmuje się od 2016 roku, pomagając przede wszystkim osobom z nieprawidłową masą ciała, insulinoopornością i innymi zaburzeniami metabolicznymi. Edukuje na temat prawidłowego żywienia pary starające się o dziecko, kobiety podczas ciąży i po niej, a także rodziców, którzy pragną zdrowo żywić swoje dzieci.
Cały czas kształci się i poszerza swoją wiedzę w oparciu o EBM (medycynę opartą na faktach). Aby jak najlepiej pomagać pacjentom w osiągnięciu zmiany, ukończyła indywidualny kurs coachingu dietetycznego oraz kursy z psychodietetyki. Zmianę żywienia zauważamy na talerzu, ale tak naprawdę dzieje się ona w głowie, dlatego aspekty psychologii odżywiania są niezmiernie ważne.
Pacjentów traktuje partnersko. Wierzy, że każdy jest ekspertem w swojej sprawie i odpowiednio prowadzony zawsze znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązania. Zapewnia wsparcie na każdym etapie leczenia, również między wizytami. Omawia z pacjentami różne formy leczenia dietetycznego, aby wspólnie zadecydować, która z nich będzie najlepsza. Chcąc mieć możliwość pracy na najwyższym poziomie i w zgodzie z własnymi zasadami, współtworzyła koncept gabinetów Centrum Leczenia Otyłości Grupa Medyczna.
Dr n. med. Angelika Wałach
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia. Ukończyła również Studia Podyplomowe na Wydziale Ochrony Zdrowia Instytutu Zdrowia Publicznego Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim, w obszarze Zarządzanie szpitalem / Administracja zdrowiem publicznym. W 2004 roku uzyskała specjalizację I stopnia w zakresie rehabilitacji ruchowej, a w 2007 roku – tytuł dr. n. med. na Wydziale Ochrony Zdrowia Collegium Medicum UJ. Specjalizację II stopnia w obszarze fizjoterapii rozpoczęła w 2007 roku.
Wciąż rozwija swoje kompetencje w obszarze fizjoterapii, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach specjalistycznych. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych z dziedziny fizjoterapii, w tym z listy filadelfijskiej.
W latach 2000–2007 była zatrudniona w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie na stanowisku asystenta. W latach 2001–2002 pracowała w Małopolskim Centrum Krioterapii. Od 2008 roku prowadzi poradnię „Skuteczna Fizjoterapia, Dr Wałach”.
Angażuje się w akcje społeczne i wspiera inicjatywy charytatywne. Jest wiceprezesem Fundacji na Rzecz Walki z Otyłością. Otrzymała odznaczenie „Przyjaciel Dziecka” oraz Medal im. dr. Henryka Jordana nadawany za szczególne zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
Dr hab. n. med. Olga Kruszelnicka
Absolwentka Krakowskiej Akademii Medycznej Uniwersytetu Jagielońskiego. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych, kardiologii, kardiodiabetologii. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Trzykrotna stypendystka – dwukrotnie we Francji oraz w Genewie. Medal Honoris Gracia Prezydenta miasta Krakowa.
Dr n.med. Sebastian Nowak
Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Staż podyplomowy odbywał w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. W 2001 roku uzyskał specjalizację I stopnia w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, a w 2006 – specjalizację II stopnia w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Tytuł dr. n. med. otrzymał w 2008 roku na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie jest Ordynatorem – Kierownikiem Kliniki Chirurgii Urazowej i Ortopedii w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Jego główne zainteresowania zawodowe to: aloplastyka stawów biodrowych i kolanowych, złamania okołoprotezowe, a także schorzenia i urazy stawów skokowych oraz stóp.
Lek.med. Malwina Horoszko-Antonowicz
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Specjalista diabetologii, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista balneologii i medycyny fizykalnej. Prawie 30 lat doświadczenia w lecznictwie szpitalnym i ambulatoryjnym.
Doświadczenie zawodowe:
Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie,
Oddział Rehabilitacji Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie,
Poradnia diabetologiczna,
Centrum Leczenia Otyłości,
Gabinet diabetologii Centrum Medycznego Medicover,
Gabinet internistyczny Centrum Medycznego Luxmed.
Obszary zainteresowań zawodowych:
• nowoczesne metody leczenia cukrzycy i otyłości,
• prewencja i leczenie chorób cywilizacyjnych,
• medycyna stylu życia.
mgr Aga Szczypior-Bulanda
Psycholog (absolwentka psychologii stosowanej UJ), psychoterapeuta (certyfikowany przez Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), członek Sekcji Naukowej i Sekcji Terapii Rodzin PTP.
Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywa od 2003 roku. Prowadzi terapię par oraz psychoterapię indywidualną. Pracuje w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Współpracuje z Centrum Leczenia Otyłości Grupa Medyczna. W pracy inspiruje się klasyczną i współczesną psychoanalizą.
Piotr Sojak
Wizyty domowe, fizjoterapeutyczne.
Od ukończenia Studium Medycznego w 1988 r pracuje nieprzerwanie w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Zakładzie Rehabilitacji.
W latach 1992-1994 pracował w kompani medycznej w 6 Brygadzie Desantowo-Powietrznej na stanowisku fizjoterapeuty.
1994-1996 w klubie sportowym RKS Garbarnia zdobywając doświadczenie m.in w masażu sportowym.
1996-1999 Centrum Medyczne Zdrowie -fizjoterapeuta .
2000-2003 Przychodnia Świątniki Górne. Poszerzał doświadczenie zawodowe pracując w przychodni specjalistycznej Artromed.
Uczestnik kursów Terapia manualna 5 modułów Kinesioteping.
mgr inż. Marta Wiśniewska
Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, na kierunku dietetyka.
Ukończyła również studia magisterskie oraz inżynierskie na kierunku Technologia Żywności ze specjalizacją ds. żywienia człowieka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Swoją wiedzę również uzupełniała na studiach podyplomowych „Dietetyka Kliniczna – Żywienie w Zdrowiu i Chorobie” na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Swoje umiejętności stale poszerza na różnego rodzaju konferencjach naukowych oraz kursach i szkoleniach z zakresu dietetyki.
Na co dzień pracuje w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie, na oddziale chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz na oddziale urologii. Zajmuje się również bariatrią (chirurgicznym leczeniem otyłości) – przygotowuje pacjentów do operacji bariatrycznych i zapewnia wsparcie w okresie pooperacyjnym.
Podkreśla, że odpowiednia dieta i styl życia są fundamentem zdrowia, dlatego jej misją jest edukacja pacjentów w zakresie zdrowych nawyków, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wprowadzanie zmian w odżywianiu i stylu życia odbywa się stopniowo, w zależności od możliwości i potrzeb pacjenta.
Plany żywieniowe tworzy w oparciu o styl życia, preferencje oraz indywidualne możliwości pacjenta, bez narzucania sztywnych jadłospisów. Uczy, jak dokonywać zmian w codziennych posiłkach, aby były one proste do wdrożenia i zgodne z osobistymi upodobaniami.