Jak utrzymać efekt odchudzania?
To pytanie, które zadaje sobie każda osoba, której udało się osiągnąć zamierzony cel i pozbyć się nadmiaru kilogramów. Dieta się kończy i co dalej? Czy jeść tak jak na diecie? Czy wychodzić z niej stopniowo? Czy od razu wrócić do poprzednich nawyków? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym dzisiejszym artykule.
Utrzymanie masy ciała to nieodłączny element odchudzania, niestety bardzo często pomijany w całym procesie chudnięcia. Wiele pięknych efektów redukcji masy ciała zostało zaprzepaszczonych właśnie dlatego, że ten ważny etap został pominięty.
Dlaczego etap nauki utrzymana masy ciała jest taki ważny?
Zakończenie redukcji masy ciała to szczególny czas dla osób odchudzających się. Cel został osiągnięty, nowe nawyki są dobrze wdrożone w życie, a do dyspozycji zostają narzędzia które pozwolą sobie radzić w trudnych sytuacjach. Podczas utrzymania masy ciała zwiększamy kaloryczność diety, po to aby z redukcji wejść w dietę normokaloryczną. Badania naukowe pokazują, że najlepsze efekty osiąga się od razy wprowadzając docelową kaloryczność, bez stopniowego jej zwiększania.
Jak wygląda utrzymanie masy ciała w CLO Grupa Medyczna
Cały proces odchudzania jest zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić naszym Pacjentom nie tylko spadek masy ciała, ale również utrzymanie niższej wagi w przyszłości. Plan żywieniowy, który budujemy razem z Pacjentem jest punktem wyjścia do utrzymania masy ciała. Nie jest jednak sam w sobie gwarantem sukcesu. Absolutnie niezbędnym elementem, który pozwoli utrzymać niższą wagę w przyszłości jest odzyskanie kontroli nad tym, co doprowadziło do wzrostu masy ciała.
Nasi specjaliści pomagają wypracować Pacjentom takie narzędzia, które pozwolą radzić sobie w każdej trudnej sytuacji związanej z jedzeniem w przyszłości.
Jaka wiedza pomaga naszym Pacjentom utrzymać efekt odchudzania:
jak rozplanować posiłki w ciągu dnia, bez trzymania się sztywnego planu
co wpływa na głód i sytość, jak komponować posiłki żeby nie być głodnym
jak odróżniać głód od zachcianek i jak radzić sobie w takich sytuacjach
które produkty powinny stanowić podstawę naszej diety, a które traktować jako jedzenie
rekreacyjne
że zarówno na diecie jak i po niej można jeść wszystko, nie należy natomiast dzielić
produktów na dobre i zakazane
jak żywić się na wyjazdach, delegacjach, imprezach rodzinnych
z jakich produktów skomponować wartościowy posiłek w najbardziej ekstremalnych
warunkach
jak radzić sobie z głodem emocjonalnym
jak ćwiczyć umiejętność samokontroli w jedzeniu
jakie produkty warto wprowadzić do diety, żeby zwiększyć jej kaloryczność z maksymalnym
nasyceniem składnikami odżywczymi
jak budować zdrowy stosunek do jedzenia i własnego ciała
co zrobić jeśli masa ciała wzrośnie
Czy po odchudzaniu można wrócić do poprzedniej diety?
Tak, jeżeli chcemy wrócić do poprzedniej masy ciała. To ile ważymy wynika bezpośrednio z tego jakie nawyki związane z jedzeniem mamy. Jeśli wrócimy do poprzednich nawyków to wrócimy także to poprzedniej wagi.
Czy po zakończeniu odchudzania należy chodzić na wizyty kontrolne?
Zgodnie z aktualną wiedzą naukową wizyty kontrolne zwiększają znacząco szansę na utrzymanie masy ciała w przyszłości. W związku z tym, każdy Pacjent po zakończeniu odchudzania spotyka się z nami na wizytach kontrolnych. Ich częstotliwość jest różna i dostosowywana indywidualnie do danej sytuacji. Z niektórymi Pacjentami spotkamy się co 3 miesiące, co 6 miesięcy, a minimum raz w roku.
Bardzo miło jest nam się pochwalić, że po mimo tego, że badania naukowe mówią, iż większość osób po zakończeniu odchudzania nie jest w stanie utrzymać masy ciała, większość naszych Pacjentów, którzy kończą cały proces redukcji masy ciała taki sukces osiąga!
Jeśli chcesz nie tylko schudnąć, ale i utrzymać niższą wagę w przyszłości umów się na konsultację z
naszymi specjalistami już dziś!
Mgr Ewa Gajko
Write a comment:
You must be logged in to post a comment.